Všichni jsme podobrazy

Podobrazy, kavárenská legenda, která psala mnohé lidské osudy. 

title

Míla prý pracuje Podobrazy proto, že je mimořádně rozmazlená, co se týče kávy. A jinde jí tolik nechutná. Nejčastěji ji u nás potkáte ráno – připravuje ta báječná vajíčka na snídani. Má na svědomí také veškeré sladké pokušení v podobě dortů – nejvíce závislostí způsobuje její limetkový chees cake a Red Velvet. Pokud sladké není nic pro vás, ochutnejte její vlastní recept „ovovajo“, pomazánku z avokáda a vajíček.

Míla

title

Petra byla našemu podniku tak dlouho věrná jako barmanka, až nám z ní vyrostla šikovná provozní. Podobrazy se jí líbí hlavně „šrumec“ kavárny i Zelného trhu. Domlouvá u nás také všechny koncerty a čtení, takže jestli máte nápad, co u nás upořádat, nebojte se to s ní probrat. Protože je to správná vinařská dcerka z Podpálaví, navíc pracovala ve vinotéce, můžete se s ní poradit o výběru vín. Nejraději má „víno králů“ Ryzlink Rýnský.

Petra

title

Pokud vás Podobrazy někdy přivedl vtípek malovaný křídou na našem „áčku“ venku, má to na svědomí Tomex. Barrista, který zažil notný kus historie už v na původním místě kavárny, spřízněná duše štamgastů. Podobrazy ho nejvíc baví právě lidé – když ví, co si dají, zkrátka už na sebe „slyší“. Miluje kafe a nejradši má doppio. Radši jednodruhovky než směsi. A má bakalářský titul z filozofie. To Kdyby na vás přišla filozofická nálada, Tomex vás bude jako jediný u nás chápat.

Tomáš alias Tomex

title

Práci Podobrazy si vybrala proto, že se jí u nás prostě líbilo. Klasická kavárna v centru, hezké prostředí a jak brzy zjistila, fajn lidé za barem i mezi hosty. Baví ji, že se u nás dějí i koncerty a kulturní akce – původní profesí je knihkupec. Je na ni spoleh také co se týče pitného režimu – klidně vám připomene, že ke kafi je potřeba doplnit tekutiny.

Vendy

title

Dominik je v našem týmu jedna ze dvou vystudovaných zdravotních sester, což se může hodit. Současně je zapálený student a ze své podstaty bavič. Podobrazy ho baví, protože mají drive, je tu živo, přátelé a dobrá komunikace. Pokud máte chuť na míchaný drink, nenajdete u nás většího specialistu, než jeho.

Dominik

title

Sabča je druhou zdravotní sestrou v našem týmu, která sběhla z původní práce mez baristy. Původně byla naším štamgastem, nakonec se jí od nás nechtělo odcházet vůbec a začala tu pracovat. Je zapřísáhlý abstinent. A udělá vám skvělé míchané nealko.

Sabča

title

Lidé. Ty stovky tváří, které jsem tam poznal. A všechny jejich propletené provazce osudů.

Jakub Krťas Václavek, ex barman a exprovozní

title

Když za námi po maturitě zavřeli dveře gymplu, potřebovali jsme někde žít. Že kluci od nás založili kavárnu, bylo velmi logické řešení.

Dagmar Kneslová, štamgast, marketing Podobrazů

title

Spousta přátelství, která jsem tam získal a stále drží..

Pavel Kofein Přikryl, manažer veřejných zakázek MUNI, štamgast

title

První komunitní kavárna z dob, kdy nikdo nevěděl, že piccolo neexistuje. A taky jsem tu potkal svoji ženu.

Honza Šmikmátor, ex barman Podobrazy, copywriter a PR

title

Podobrazy jsou pro mě místo sdílení dobrých i špatných životních situací. Prostě rodina. 

Raed Kahwaji, spoluzakladatel a spolumajitel

title

Podobrazy, to je hnízdečko uprostřed města, kde se daly sdílet smutné i veselé věci. 

Jan Krejza, štamgast a učitel češtiny pro cizince

title

Podobrazy? Můj druhý obývák!

Vít Šebor, štamgast a nakladatel Jan Melvil Publishing

title

All stars kulturní úderka. Jsem hrdý, že jsem byl chvíli členem... P.S.: Manželka si mě našla právě v Podo!

Vojta Novák, Spoluzakladatel Podobrazů, DJ a kavárník