Leghieri

20. 02. 2019, 19:00 zdarma

title

Dívčí trio multiinstrumentalistek!

Michaela Durajová (1992) studovala hru na příčnou flétnu na Konzervatoři Brno u Radvany Žákové, od roku 2013 ve studiu pokračuje na JAMU pod vedením Františka Kantora, flétnisty brněnské filharmonie. Zúčastnila se kurzů Francouzsko-české hudební akademie v Telči u Catherine Cantinové (2009) a na Mezinárodní letní akademii v Payerbachu (2016). Jako orchestrální hráčka spolupracovala s Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Czech Virtuosi a Pražským filharmonickým orchestrem, s nímž se zúčastnila turné po Francii. S&oacut e;lově se představila s Barokním orchestrem Konzervatoře Brno a Moravským komorním orchestrem.

Klaudie Jurmanová (1990) studovala fagot na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, na Konzervatoři Brno a na JAMU v Brně. Zúčastnila Mezinárodních interpretačních kurzů JAMU, Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou, absolvovala stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni a workshopy pod vedením Pascala Galloise, Akia Koyamy a Sergia Azzoliniho. Během studií vypomáhala mj. ve Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín či Moravské filharmonii Olomouc. Spolupracuje s orchestry působícími na Masarykově univerzitě.


Hana Tmějová (1988) vystudovala hru na varhany a klasický zpěv na brněnské konzervatoři. Poté studovala hru na cembalo (se specializací na barokní hudbu) na JAMU pod vedením Barbary Marii Willi. Zúčastnila se mnoha interpretačních kurzů zaměřených na barokní hudbu. Působila jako korepetitorka a pedagožka na ZUŠ v Dolním Újezdě u Litomyšle a na JAMU v Brně. V létě 2015 vystoupila jako sólová cembalistka na několika koncertech v Hirošimě a spolupracovala s japonským smyčcovým orchestrem Fukuyama. V současné době působí na ZU&S caron; Orchidea a na Gymnáziu J. G. Mendela a jeho zařízeních a ZUŠ v Brně. Věnuje se i populární hudbě, mj. v plesové skupině Reflex.Vstupné dobrovolné.

Událost